Sendika

Diş Hekimleri Birliği Başkanı İşmen: “Koruyucu ağız diş sağlığı hizmetleri temel öncülüğümüzdür”

“Koruyucu ağız diş sağlığı hizmetleri temel öncülüğümüzdür”

Türk Diş Hekimleri Birliği 19. Olağan Genel Kurulu Ankara’da bir otelde yapıldı. Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı Ahmet Tarık İşmen’in konuşmasının ardından meclis seçimleri yapıldı. Konuşmasında, “Halkın ağız diş sağlığı hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak için en doğru seçenek hizmet alımının bir an önce gündeme gelmesidir.

Koruyucu ağız diş sağlığı hizmetleri temel öncülüğümüzdür ve ulusal sağlık politikalarında yer almalıdır. Türk Diş Hekimleri birliği olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da toplum ağız diş sağlığını geliştirici projelerin, koruyucu hekimlik uygulamalarının yaygınlaştırılması ve gerekli hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki dönemde neler yaptıklarından bahseden İşmen, “Türk Diş Hekimleri Birliği modern çağın gereği olarak dijitalleşme adımını attı. Elektronik belge yönetim sistemini hizmete aldı. Odalarımızın bu sürece teknolojik entegrasyonunu hızlandırabilmek için destek verdik. Yakın bir gelecekte üyelerimizin özlük işlerini, oda yöneticilerimizin yönetsel görevlerini mobil aplikasyonlarla halledebileceği bir dönemin kapısını araladık” ifadelerine yer verdi.

Toplantıya AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik,Türk Hemşireler Derneğinden Dr. Gülten Koç, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Tülin Taner, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Ömer Üner ve Türk Diş Hekimleri Birliği Eski Başkanı Eser Cilasun katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu