Gündem

Zamlı Maaşlar 15 Ocak’a Yetişir mi? AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş Açıkladı

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, TBMM’de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalarda zamlı maaşlar 15 Ocak’a yetişir mi konusuna değindi.

zamlı maaşlar 15 ocak'a yetişir mi? ak parti grup başkanvekili elitaş açıkladı

Zamlı Maaşlar 15 Ocak’a Yetişir mi?

AK Parti Grup Başkan Vekili Elitaş, memur ve emeklilerin yüzde 30 zamlı maaşlarının ne zaman yatacağıyla ilgili “Geçen hafta geçirebilseydik pazar günü yansımış olacaktı. Cuma günü yasalaşsaydı pazar günü herkesin hesaplarına geçme imkanı olacaktı. 15’inde yetişme imkanı sanıyorum yok gibi çünkü sisteme girmeleri bayağı bir zaman alabilir. Pazar günü olmaz da çarşamba-perşembe günü veya gelecek hafta cuma günü bu gerçekleşmiş olur” söylemlerinde bulundu.

EYT Düzenlemesi

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)’a ilişkin taslak metnin de henüz Meclis’e ulaşmadığını bildirerek, “EYT bize geldiği tarihten itibaren kanun teklifinin verileceğini düşünemezsiniz. Geldikten sonra bir 10 günlük süre gerekiyor. EYT ile ilgili çalışmayı bitireceğiz. Bizden tarih istemeyin. Muhalefet çalışmaları tıkıyor. Çalışmaları engelliyorlar. Bu engellemeleri de dikkate alarak bir süre sözü veremiyoruz. Kanun hazırlama aşaması var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu