Gündem

Yüz Dolgusu Kalıcı Hasarlara Neden Olabilir

Tüm estetik operasyonlar gibi yüz dolgusu da güvenilir yerlerde yaptırılmalıdır. Aksi  durumlarda kalıcı sağlık sorunları yaşanabilir. Dolgu yaptıracaklar ‘merdiven altı’ diye tabir edilen yerlerden uzak durmalıdır.

Yüz Dolgusu

Luvimed Sağlık Direktörü Recep Sekban “Dolgu uygulamaları, yüz hatlarını ve kırışıklıkları düzeltmek, daha dolgun dudaklar oluşturmak, yanak ve çene gibi yüz hatlarını belirleyen yapıları şekillendirmek ve cildi canlandırmak için sıklıkla tercih edilen dermokozmetik uygulamalardandır. hemen hemen herkesin aralıklı olarak yaptırdığı uygulamaların başında gelen dolgu uygulamalarında çok titiz ve bir o kadar da dikkatli olunmasında fayda var.

Dolgu uygulanacak kişi öncelikle uygulama yaptıracakları yerleri iyi seçmeli ve merdiven altı dediğimiz yerlerden uzak durmalı. Çünkü bu tarz yerlerdeki en büyük sorun müşteri çekmek amacıyla maliyeti düşük tutmak istiyorlar. Bu yüzden de ucuz olması sebebiyle vücutta kullanılan dolgu malzemelerini yüz ve çevresine uygulayarak kalıcı hasarlara sebep oluyorlar. Özellikle vücutta kullanılan dolgu malzemelerinin yüz çevresinde kullanılması tehlikelidir ve kalıcı hasarlara neden olur” ifadelerini kullandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat