Gündem

Yozgat’da Şehir Hastanesi’ne Ataması Yapılan Tıbbi Sekreterler Göreve Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan atamalarda Yozgat Şehir Hastanesi’ne ataması gerçekleşen tıbbi sekreterler görevlerine başladı.

Yozgat ilinde bulunan sağlık kuruluşlarından bazılarına personel ataması yapılırken, şehir hastanesine atanan toplam 135 tıbbi sekreterden 60’ı hizmet vermeye başladı.

Oryantasyon sürecindeki yeni sağlık personelleri, yarın itibariyle polikliniklerde doktorlara eşlik ederek hizmet verecek.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Mustafa Kozan, yeni atamaların gerçekleşmesiyle birlikte büyüyen sağlık ailesine katılan çalışma arkadaşlarına, görevlerinin hayırlı olması temenni etti.

Görevleri esnasında hasta odaklı olunması gerektiğini belirten Kozan, “Hastaları her zaman birinci derece yakınımız gibi düşünmemiz gerekiyor. Anne, babamız gibi düşünmemiz gerekiyor. Hiçbir hastayı da geri çevirmemek adına neler yapabiliriz, onun derdinde olmamız gerekiyor.” dedi.

Başhekim Kozan, bu yıl şehir hastanesine 135 tıbbi sekreter atandığını belirterek, “İlk etapta 60’ı göreve başladı, önümüzdeki günlerde de diğerleri başlayacak. Yardımcı sağlık personelimizle birlikte hastanemizde hastalarımızı geri döndürmemeye ve hekimlerimizin tamamen hasta odaklı çalışmalarını daha fazla arttırmak adına yapılan bir hamle. Doktorun yanında görev yapacak personelimiz, bilgisayara geçilmesi gereken reçete, riskte, rapor gibi işlemleri yapacak.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu