Gündem

YÖK’ten 35 Yaş Üstü Kadınlar İçin “Ek Kontenjan” Projesi

Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 35 yaş ve üzeri kadınların yükseköğretim seviyesinde eğitim alabilmesi için kontenjan çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yükseköğretimde de Türk kadınının ön planda olmasını, yalnızca öğrenci konumuyla sınırlı kalmamasını, bilim insanı pozisyonunda da bulunmaları konusuna oldukça değer gösterdiklerini belirtti.

Geçtiğimiz dönemde yükseköğretime erişim engelleri olan veya herhangi bir biçimde okumak istediği, başarılı olduğu halde imkanlar ve şartlar neticesinde yükseköğretimde yer alamayan 35 yaş ve üzeri kadınların yükseköğretim eğitimlerini almalarını adına proje başlattıklarını belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “35 yaş üstü kadınlarımız için diğer öğrencilerimizin gireceği kontenjanları kullanmadan yani yeni üniversiteye girecek veya tekrar üniversiteye girecek lise, mezunlarının hakkına halel getirmeden onların da ayrı bir kulvarda yüksek öğretime katılabileceği şekilde bir kontenjan çalışması yapıyoruz. Bu vesileyle inşallah üniversite sınavına girecek 35 yaş üstü Türk kadınları, kendileri için eğer sınavı elbette başarabildikleri takdirde arzu ettikleri puanları alabildikleri takdirde üniversitelere girebileceğini şimdiden duyurmak isterim.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu