Gündem

Yeryüzü Doktorları Derneği Sağlık İçin Seferber Oldu

Yeryüzü Doktorları Derneği, ülkece yaşadığımız yaşadığımız felaketler, doğal afetler ve insani kriz durumlarında ihtiyaç sahibi coğrafyalarda yüzbinlerce insanın iyileşmesine katkıda bulundu. Gönüllü sağlık ekipleriyle zorlu bölgelerde sağlık hizmeti vermek için seferber olan dernek, “Gönülden Gönüle İyilik. Sağlık.” kampanyasını başlattı.

Dernek, “Gönülden gönüle iyilik. Sağlık.” kampanyasıyla afetin ilk gününden beri deprem bölgesinde aktif rol oynadı ve sağlıkta dezavantajlı coğrafyalara bünyesindeki Türk doktorlarla beraber insanların sağlık ihtiyacını karşılıyor. Şimdi de Uganda’da 23 ile 30 Eylül tarihleri arasında kulak burun boğaz, ortopedi ve travmatoloji branşlarında uzman doktorlarla hizmet vererek, tedavi edilemeyen ağır hastaların ameliyatlarını gerçekleştirecek.

Bu güne kadar 54 ülkede hizmet veren, 8 ülkede daimi sağlık merkezi kuran dernek, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ilk gününden beri de Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Dernek, bölgede kurduğu sağlık istasyonlarında 600’ü aşkın gönüllüsüyle 188 binden fazla depremzedeye yardım etti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu