Gündem

“Yeni Evim Kampanyası” Başvuruları Başladı

Orta halli gelir seviyesine sahip 81 ilden vatandaşın piyasa koşullarının altında fiyatlarla ilk konutlarını alabilmesini hedeflenen Yeni Evim Kampanyası başvuruları başladı. 

Kampanya kapsamında, İstanbul’da 5 milyon Türk lirasına, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Mersin ve Muğla’da 3 milyon Türk lirasına ve diğer şehirler için de 2 milyon Türk lirasına kadar finansman sağlanabilecek.

Ödemelerde ilk 3 sene devlet katkısıyla kolaylık sağlanabilecek ve kredi vadesi süresince konut sahibi olacak hanenin gelirine uygun ödeme fırsatı tanınacak. Bu finansman tasarısı sayesinde ilk aşamada 100 bin ailenin yeni dairelerine kavuşması hedefleniyor.

Yeni Evim Kampanyasında, yüzde 0,69’dan başlayan vade farkı, 15 yıl vadeli, yüzde 10 peşinat, hane gelirinin yüzde 30’unu geçmeyecek taksit oranı ve ilk 3 yıl ödeme kolaylığı imkanı sunulacak.

Vatandaşlar ödeme kolaylığı imkanlarıyla 81 ilde inşası son bulan konutlar, kısmî oranda tamamlanmış ve inşası süren konutlar, bankalarla garantörlük sözleşmesini imzalamış, inşasına yeni başlanacak projelerden daire sahibi olabilecek.

Kampanya Katılım Şartları:

Kampanyadan faydalanmak isteyen hanedeki eşlerin hiçbir konuta sahip olmaması ve son bir yıl içerisinde konut satışı gerçekleştirmiş olmaması gerekiyor.  Bir diğer şart da alınan konutun 5 yıl süresince satılamayacak olması ve aldıkları yeni evde bir yıl ikamet etmesi gerekecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla illerinde konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara bir yıl o ilde ikamet etme şartı kesinlikle aranırken diğer illerde bu şart geçerli değil.

18 yaşını doldurmuş, bankalarca kredi alması uygun bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kampanyadan faydalanabilir.

Kampanyaya dair gerekli detaylar internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek ve vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

Kampanya çerçevesinde ilk aşamada 100 bin konutun satılması hedefleniyor. Konut fiyatının yüzde 10’u peşin ödenecek, isteyenler %10 tutarın üstünde ödeme yapabilecek.

Emlak Konut Genel Müdürlüğünün tasarladığı projeler, İMKON, GYODER, İNDER, KONUTDER ile Türkiye Müteahhitleri Birliğine bünyesindeki firmaların projeleri ve 81 ilin tümünde bulunan firmaların tasarladığı büyük ya da küçük kapsamlı tüm konut projeleri, teknik ve mali şartları karşıladıklarında bu sürece dahil olacak.

 

Yeni Evim Kampanyası Detayları İçin Tıklayınız

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu