Gündem

Yatağa Bağımlı Hastanın Denizi Görme Talebi Yerine Getirildi

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, hizmetlerinde hastaların her yönü ile hayat kalitesine dokunmaya devam ediyor. Efeler ilçesi Zafer Mahallesi’nde yaşayan ALS’li Nuray Gürbüz’ün en büyük dileği denizi görmekti.

Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürü Açıkgöz’ün talimatı ile hasta kadın 112 Acil Sağlık ekiplerince evinden alındı ve ambulansla yaklaşık 100 kilometre mesafedeki Didim Akbük’e ulaştırıldı. Sedye ile sahile götürülen Gürbüz, denizi izleyip hayalini gerçekleştirdikten sonra evine geri götürüldü. Konuşamayan Gürbüz, gözüyle temas kurduğu özel bir cihazla emeği geçen herkese teşekküretti.

Yatağa Bağımlı Hastanın Dileği Yerine Getirildi

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy,  “Engelli veri bankası” sistemi ile verimli bir kayıt oluşturulduğunu söyledi. Aksoy, “Türkiye’ye örnek olabileceğini değerlendirdiğimiz bir proje oldu. Ekipler, onların taleplerini alarak nereye gitmek istediklerini, arzularının ne olduğunu sordu.

İlgili birimlerimiz talepleri karşılamak için bir çalışma gerçekleştirdi. Moral motivasyonunu daha üst noktalara taşıyabilecek güzel bir çalışma. Emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu