Gündem

Viyadük Altında Cansız Bedenine Ulaşılan Tıp Öğrencisi Enes’in Otopsi Raporu Ortaya Çıktı

Kayseri’de tıp fakültesi öğrencisi Enes Ahmet Tekin(25), kaybolmasının ardından 13 gün sonra viyadük altındaki dere yatağında cansız bedenine ulaşılmıştı. Enes’in, otopsi raporu sonucu ortaya çıktı. Bilirkişi raporunda; beyin doku ve iç organ tahribatı sonucu öldüğü tespit edilen Enes’in genel muayenesinde ateşli silah, kesici ve delici alet izi bulunmadığı ifade edildi.

Kayseri’nin Talas ilçesinde yaşayan ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi olan Ahmet Enes Tekin, 21 Temmuz günü annesiyle birlikte hastaneye gitmişti. Annesinin yanından, ‘Lavaboya gidiyorum’ diyerek ayrılan Tekin’den bir daha haber alınamadı. Çocuklarından haber alamayan endişeli aile durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, arama çalışmalarına başlarken bir yandan da gazetecilere konuşan aile, Enes’in aslında tıp fakültesini istemediğini, onları kırmamak adına bölüme devam ettiğini ifade ederek, oğullarının bir an önce eve dönmesi için çağrıda bulundu. Fakat ekipler, Ahmet Enes Tekin’in cansız bedenini 13. günün sonunda Tavlusun Mahallesi Derevenk Viyadüğü’nün altındaki dere yatağında buldu. Kayseri Devlet Hastanesi’nde otopsi işlemleri yapılan Tekin’in cenazesi, Kocasinan ilçesine bağlı Amarat Mahallesi’nde Evliya Mezarlığı’nda defnedildi.

“İntihar olabilir”

Viyadükten atlayarak intihar ettiği ihtimali üzerinde durulan Ahmet Enes Tekin’in otopsi raporu ortaya çıktı. Bahse konu raporda yer alan ifadelere göre; Tekin’in, yüksekten düşmekle oluşması mümkün künt (ağır) genel beden travmasına bağlı kafatası, kafa tabanı, çok sayıda kaburga kırıkları ile beyin doku ve iç organ harabiyeti sonucu öldüğü belirtildi. Yine raporda; ceset üzerinde ileri derece çürüme olduğuna değinilerek, yaş, kilo ve ölü lekelerinin de ayırt edilemediğinin görüldüğü belirtildi.

“Alkol ve uyuşturucu analizi yapılması uygun olur”

Otopsi raporunda görevli doktorlar, Tekin’e ait iç organ parçalarının Adli Tıp Kurumu Ankara Kimya İhtisas Dairesi’ne gönderilerek, alkol ve uyuşturucu analizinin yaptırılmasının, kemik doku örneğinin ise Biyoloji İhtisas Dairesi’ne gönderilmesinin uygun olacağını belirtti. Enes’in genel muayenesinde; herhangi bir ateşli silah yaralanması, kesici ve delici alet yaralanması ve boğulma bulgusuna rastlanmadığı raporda kaydedildi. (Kaynak: DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu