Gündem

Vatandaşlar SGK Önünde EYT Kuyruğuna Girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dün akşam EYT’de yaş şartı olmayacağını ve berabeinde ilk etapta 2 milyon 250 bin vatandaşın emekli olacağını açıklamasının ardından yapılan düzenleme kapsamında SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı söz konusu olmayacak. Şartları taşıyan herkesin emeklilik hakkını kullanabileceğine de dikkat çekti.

Milyonlarca kişiyi sevindiren haberin sonrasında sabah erkenden prim günlerini hesaplatmak isteyen kişiler SGK binaları önünde uzun kuyruklara girdi. İstanbul Bağcılar’da bulunan SGK binasının önünde oluşan EYT kuyruğu da havadan görüntülendi.

Asker borçlanması sebebiyle EYT kuyruğuna girdiğini kaydeden bir vatandaş, “EYT için bekliyorum. Benim 25 yılım dolmadığı için 1 yılım var. Askerliğimi ödemek istiyorum. O yüzden bu sıradayım. Bir saatir bekliyorum. Kuyruk 1 kilometreye yakın. Çok mutlu olduk sevindik. Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

Doğum borçlanması nedeniyle gelen bir vatandaş ise, “ Doğum borçlanması yapacağız. Doğum borçlanması yaparsam tutuyor. Olmazsa benim 32 yıldır girişim var. Herkesin yararına inşallah daha da iyi olur” ifadelerini kullandı. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu