Gündem

Vatandaşlar SGK Önünde EYT Kuyruğu Oluşturdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dün akşam EYT’de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını duyurmasıyla birlikte yapılan düzenleme doğrultusunda SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmayacak. Koşullara uyan herkesin emeklilik hakkını kullanabileceğini de belirtti.

Milyonlarca vatandaşı sevindiren haberin ardından sabahın erken vakitlerinde prim günlerini hesaplatmak isteyen vatandaşlar SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. İstanbul’un Bağcılar semtindeki SGK önünde oluşan EYT kuyruğu da havadan görüntülendi.

Asker borçlanması amacıyla EYT kuyruğuna girdiğini belirten bir vatandaş, “EYT için bekliyorum. Benim 25 yılım dolmadığı için 1 yılım var. Askerliğimi ödemek istiyorum. O yüzden bu sıradayım. Bir saatir bekliyorum. Kuyruk 1 kilometreye yakın. Çok mutlu olduk sevindik. Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Doğum borçlanması sebebiyle geldiğini söyleyen bir vatandaş ise, “ Doğum borçlanması yapacağız. Doğum borçlanması yaparsam tutuyor. Olmazsa benim 32 yıldır girişim var. Herkesin yararına inşallah daha da iyi olur” söylemlerinde bulundu. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat