Gündem

Uzman Doktor Hakkında Yanlış Kanser Teşhisi Nedeniyle Suç Duyurusu

İzmir’deki özel bir laboratuvarda kanser teşhisi konulan bir kadının, kemoterapi tedavisine başladıktan sonra raporlarının farklı bir hastanın raporlarıyla karıştırıldığına dair iddialar gündeme geldi. Bu olayın ardından laboratuvar personelinden olan uzman doktor hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Sena K.’nin avukatı Fatih Volkan, 26 yaşındaki müvekkilinin göğsündeki rahatsızlık sebebiyle özel bir hastaneye müracaat ettiğini ve burada yapılan testler sonucunda kanser teşhisi konulduğunu açıkladı.

Acilen ameliyata alınması gerektiği öne sürülen hastanın İstanbul’da da başka bir özel bir hastaneye başvurduğunu, yeniden test talep ediliğini, bu süreçte ilk doz kemoterapi tedavisine başlandığını bildiren Volkan, “İstanbul’da yapılan testin sonuçları beklenirken İzmir’de müvekkilimle raporları karıştırılan hastanın doktoru bir karışıklık olduğunu fark ediyor. Doktorun hastanın belirtileri ile sonuçların uyuşmadığını söylemesi üzerine laboratuvara başvuru yapılıyor. Aynı gün test veren iki kişinin sonuçlarının karıştığı ortaya çıkıyor.” dedi.

Müvekkilinin bu süreç boyunca gerekmediği halde kemoterapi tedavisi aldığını ve psikolojik zorluklar yaşadığını dile getiren Volkan, “Laboratuvardaki uzman doktorun taksirle yaralamaya neden olduğu iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Aynı zamanda maddi ve manevi tazminat davası açacağız” şeklinde konuştu.

 İl Sağlık Müdürlüğü tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat