Gündem

Turist, Travertenlerden Düşerek Omzunu Kırdı

Kolombiyalı turist 66 yaşındaki C.İ.C. Pamukkale Travertenleri’ni görmek için saatlerce yol giderek Denizli’ye gelmişti. Travertenleri gezdiği esnada ayağını burkan 66 yaşındaki Kolombiyalı turist travertenlerden kayarak düştü. Acil ihbarlar üzerine hastaneye kaldırılan turist Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne getirildi. Yapılan tetkikler sonucu turistin omzunun hem kırık hem de çıkık olduğu tespit edildi. Derhal ameliyata alınan turistin ameliyatı başarılı geçti ve taburcu edildi.

turist, travertenlerden düşerek omzunu kırdı

“Omzundaki kırık için plak vida uygulaması yaptık”

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Burkay K. Kaçıra, “66 yaşındaki Kolombiyalı hastamız C.İ.C. Pamukkale ziyareti sırasında kayarak düşmesi neticesinde, hastanemize özel ambulans ile geldi. Hastamızın fiziki muayenesinde ve radyolojik görüntülemeleri sonucunda omzunda hem kırık hem de çıkık olduğunu gördük. Kolombiyalı hastamıza durumunu anlattık. Karşılıklı alınan kararlar doğrultusunda hastamız C.İ.C.’yi acil ameliyata aldık. Omzundaki kırık için plak vida uygulaması yaptık. Hastamızın ameliyatı başarılı geçti, şu an durumu çok iyi. Kendisini iki gün boyunca misafir ettik ve artık Kolombiya’ya gönül rahatlığı ile uğurlayacağız.

 

“Çok tedirgindim, korkuyordum ve bunun yanı sıra çok fazla acı çekiyordum”

Kolombiyalı turist 66 yaşındaki C.İ.C., “Pamukkale ziyaretimiz esnasında kaydım ve düştüm. Düştüğüm andan hastaneye geldiğim süre boyunca çok acı çektim. Hastaneye geldiğimde ise Dr. Burkay beye muayene oldum. Omzumda kırık ve çıkık olduğunu, bu yüzden ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Çok tedirgindim, korkuyordum ve bunun yanı sıra çok fazla acı çekiyordum. Dr. Burkay bey ve eşim ile beraber görüştükten sonra ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatım çok iyi geçti, kendimi çok iyi hissediyorum. Artık acılar içinde kıvranmıyorum, çok mutluyum. Hastanedeki hemşireler, personeller çok ilgili ve güler yüzlü. Her şey için çok teşekkür ediyorum” diyerek ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu