Gündem

Trakya Üniversitesi Rektörü Bulgaristan’a Ziyarette Bulundu

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ona eşlik eden heyet Bulgaristan’ın Kırcaali kentine ziyaretler gerçekleştirdi.

Üniversitenin yapmış olduğu açıklama doğrultusunda TÜ heyeti ziyaretleri çerçevesinde Belediye Başkanı Hasan Azis ile görüşme gerçekleştirdi.

Heyet bunların ardından Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesinde doktorlarla bir toplantıya katıldı. Söz konusu toplantıda, TÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, hipertansiyona vurgu yaparak hastalığın başarılı bir biçimde geçirilmesi, teşhis ve tedavisindeki son çalışmaları aktardı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu üniversitenin Bulgaristan ile ilişkilerinin oldukça yakın olduğunun altını çizdi.

Sağlık sektöründeki gelişmelerin önemine de yer veren Tabakoğlu, “Bunu yaşadığımız pandemi sürecinde bir kez daha yakından gördük. Dünyadaki tüm sağlık çalışanları birer kahraman oldular. Sosyal ve kültürel ilişkilerimizin yanı sıra Bulgaristan ile eğitim, çevre ve sağlık konularında sürekli bir araya geliyoruz. Trakya Üniversitesi, 1100 yataklı hastanesi, son teknolojiyle donatılmış altyapısı ve uzman kadrosuyla imkanlarını komşu ülke Bulgaristan ile paylaşmaya hazır.” söylemlerinde bulundu.

TÜ heyeti Kırcaali Müftülüğü ile Cebel, Yeni Pazar, Kirkov ilçelerine ziyarette bulundu. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat