Gündem

Trabzon’da Ambulans Helikopterle Geçtiğimiz Sene 298 Hasta Nakledildi

Geride bıraktığımız 2022 yılında Trabzon’da ambulans helikopter kullanılarak toplam 298 hastanın nakledildiği açıklandı.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, yapmış olduğu yazılı açıklama doğrultusunda, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki ambulans helikopterin, geçtiğimiz senenin aralık ayında şehir içinde ve şehir dışında olmakla birlikte toplam 14 hastanın transferinin gerçekleştiğini belirtti.

Ambulans helikopterin 2022 yılı genelinde 298 hastanın naklinin yapıldığının altını çizen Usta, “İlimizde 2009 yılı Ekim ayından bu yana hizmet sunan ambulans helikopterlerimiz ücretsiz olarak gerekli görülen her durumda ilimiz ile beraber, çevre illerimizdeki vatandaşlarımızın yardımına koşuyor.” dedi.

Usta, aralık ayında yapılan hasta nakillerine vurguda bulunarak, şu sözleri aktardı:

“Bu hastalarımızdan 13’ü ileri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla Vakfıkebir ve Of ilçelerimizden alınarak, yine ilimizdeki Kanuni Eğitim ve Araştırma, Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanelerimize nakillerini gerçekleştirdik. Bu 14 hastamızdan birini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde tedavi gördükten sonra Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesine naklettik.”

Hakan Usta, sağlık ekiplerinin gece gündüz fark etmeksizin hastaların yanında olduğunu söyledi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu