Gündem

Trabzon’da 2022 Yılında Ambulans Helikopterle 298 Hasta Nakledildi

Trabzon’da geçtiğimiz 2022 yılında ambulans helikopter aracılığıyla toplam 298 hastanın naklinin yapıldığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, yapmış olduğu yazılı açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan ambulans helikopterin, geçen yılın aralık ayında şehir içinde ve şehir dışında olmakla beraber toplam 14 hastanın naklinin yapıldığını belirtti.

Ambulans helikopterin 2022 yılı toplamında 298 hastanın transferinin gerçekleştiğini kaydeden Usta, “İlimizde 2009 yılı Ekim ayından bu yana hizmet sunan ambulans helikopterlerimiz ücretsiz olarak gerekli görülen her durumda ilimiz ile beraber, çevre illerimizdeki vatandaşlarımızın yardımına koşuyor.” sözlerini kullandı.

Usta, aralık ayındaki hasta nakillerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bu hastalarımızdan 13’ü ileri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla Vakfıkebir ve Of ilçelerimizden alınarak, yine ilimizdeki Kanuni Eğitim ve Araştırma, Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanelerimize nakillerini gerçekleştirdik. Bu 14 hastamızdan birini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde tedavi gördükten sonra Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesine naklettik.”

Hakan Usta, sağlık ekiplerinin gece gündüz ayırt etmeden vatandaşın yanında olduğunu belirtti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat