Gündem

Toplu Sözleşme İle Aile Yardımı Ödeneği Belli Oldu

Yaklaşık 6.5 milyon memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümet cephesini temsil eden Kamu İşveren Heyeti ile Memur-Sen tarafı, memur ve emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki zam oranında anlaşma sağlayamazken, 11 hizmet kolunun tamamında uzlaştı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğiyle 1 Ağustos’ta başlayıp, sona eren görüşmelerden sonra, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Toplu Sözleşme görüşmelerinin tamamlandığını açıklayan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu; “Oransal kısımda mutabakat sağlayamadık. Oransal kısım hakeme gidecek ve tahkim süreci başlayacak ama genel toplu sözleşmeye ilişkin oransal zammın dışındaki kısımlarda önemli başlıklarda kazanımlar olduğu gibi 11 hizmet kolunda mutabakatla toplu sözleşme sonuçlandı.”

Kamu Toplu Sözleşme Görüşmelerinde uzlaşma sağlanan konulardan biri de Aile Yardımı Ödeneği oldu. Uzlaşmaya göre, ödenek konusundaki yeni mevzuat şöyle olacak;

38. Aile yardımı Ödeneği
(1) 657 sayılı Kanunun 202 nci maddesi uyarınca eş için “2.134” olarak uygulanan aile yardımı ödeneği gösterge rakamı “2.273” olarak uygulanır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu