GündemSağlık Bakanlığı Haberleri

TMY Kapsamında İstihdam Edilmek Üzere Sözlü Sınava Katılan Adayların Nihai Sonuçları Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri tarafından 03 Temmuz tarihinde Bakanlık Merkez ve Taşra Teşkilatında Eski Hükümlü / TMY Kapsamında İstihdam Edilmek Üzere Sözlü Sınava Katılan Adayların Nihai Sonuçları Hakkında Duyuru yayımlandı.

Yayımlanan Duyuruda Şu İfadelere Yer Verildi:

4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında temizlik hizmetleri meslek alanında istihdam edilmek üzere sözlü sınava katılan adayların nihai sonuçları açıklanmıştır.

30 Mayıs 2023 tarihinde ilan edilen sınav sonuçlarına (puanlarına) süresi içerisinde yazılı olarak itiraz eden adayların dilekçeleri ilgili komisyonlar tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucunda itirazı kabul edilen adayların yeni puanları sınav sonuçlarına yansıtılmış olup puanında değişiklik olmayan adayların ise itirazları reddedilmiştir.

Adayların atama işlemleri hakkında https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ayrıca duyuru yapılacaktır.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.

İlanen duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu