3. Sayfa

TBMM Komisyonunda ‘Bıçak Parası’ Münakaşası

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin sağlık sisteminde geçmişteki sıkıntılara dikkat çekti, “Geçmişte ‘bıçak parası’ diye bir şey vardı.”

Yapılan bu ifadeye karşılık CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan tepkide bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri süren Sağlık Bakanlığının 2023 yılı bütçesi üzerinde milletvekilleri konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, sağlık sektöründe geçmiş yıllarda karşımıza çıkan problemleri işaret ederek, vatandaşların bugün sağlık hizmetlerinden oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

Geçmiş senelerde sağlık karnelerinde vize sıkıntısı yaşandığını, insanların hastanelerde muayene olmak için uzun kuyruklarda beklediğini, ilaç almak için problemler yaşadığını hatırlatan Yegin, “Siz kan alma grupları, kan verme grupları nedir bilir misiniz? Bunlar yaşanmış şeyler.” şeklinde sitem etti.

Vatandaşların ameliyat olmak için de büyük sıkıntılar çektiğini dile getiren Yegin, “Ameliyat mı olacaksın? Nasibin varsa gün almışsan sakın boş gelme, memleketten tereyağı, peynir getir ama bitmez… ‘Bıçak parası’ diye bir şey vardı, hazırlıklı gelin.” sözlerini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Özkan, Yegin’in yapmış olduğu konuşmada geçmiş yıllarda ameliyat için “bıçak parası” alındığı iddiasına tepki göstererek, “Saçmalıyorsun, meslek ahlakına hakaret edemezsin. Böyle ahlaksızlık olmaz, mesleği itham ediyorsunuz.” şeklinde karşılık verdi.

Bu olaylar üstüne CHP ve İYİ Parti milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında münakaşa çıktı.

Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, münakaşanın büyüyüp kontrolden çıkması sebebiyle, “Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Komisyonu engellemeye mi çalışıyorsunuz? Başkalarının konuşmasından çekiniyor musunuz? Niye o zaman engellemeye çalışıyorsunuz? Bir dinleyin cevap verilecek bir şey olursa arkadaşlarımız cevap verir.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat