Gündem

Bakan Kirişci Duyurdu! Tarım ve Orman Bakanlığına 6 Bin Personel Alınacak

Yeni yılın ilk günlerinde çok sayıda personel alımının gerçekleştirileceği müjdesini veren Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Söğütözü Yerleşkesi’nde medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldiği 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 6 bin personel alınacağını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bugün bakanlığın Söğütözü Yerleşkesi’nde medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda buluştu. Kirişci, toplantıda Tarım ve Orman Bakanlığına 6 bine yakın personel istihdam edileceğini açıkladı.

“Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde, 6 bine yakın personel istihdam edeceğiz.”

Personel alımına dair yaptığı açıklamada Kirişci, “Daha önce Bakanlığımızın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere farklı branş ve pozisyonlarda bin 200 sözleşmeli personel alımı yapacağımızı duyurmuştuk. Ardından da Orman Genel Müdürlüğümüzün merkez ve taşra teşkilatı için bin 613 personel alacağımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Şimdi de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğümüze personel alacağımızı duyurmak isterim. DSİ bünyesinde görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda bin 273 sözleşmeli personel alacağız. Böylece, önümüzdeki günlerde, Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde, toplam 6 bine yakın yeni personel istihdam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat