Gündem

Suçüstü Yakalanan “Sahte Diş Hekimi” Hakkında Suç Duyurusu

Kırklareli’nde diş rahatsızlığı olan bir hastaya doktor olmamasına rağmen tedavi uygulayan D.N. hakkında 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianame hazırlandı.

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından D.N. hakkında Babaeski Cumhuriyet Başsavcılığına, tıp biliminin icra edilmesinde aranan nitelikleri içeren kanuna aykırı davranmak nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Yürütülen soruşturma gereğince şehir merkezindeki bir iş yerinde polis ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatıldı.

Yapılan incelemede iş yerinin diş tedavilerine uygun düzende olduğu, tedavi uyguladığı esnada “sahte diş hekimi” D.N’nin eldiven kullandığı, hasta koltuğunda bir kişinin, bekleyen de iki kişinin olduğu görüldü.

Zanlı D.N. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sevk edildiği adliyede sulh ceza hakimliği tarafından alınan kararla tutuklanan D.N, sonrasında avukatının itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tamamlanan soruşturma sonrasında D.N’nin “1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’a Muhalefet” suçundan yargılanması için hazırlanan iddianame, Babaeski Asliye Ceza Mahkemesince kabul gördü.

“Sahte diş hekimi” D.N. için 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, şüphelinin bulunduğu iş yerinde aramaların yapıldığı esnada bir hastaya tedavi uygularken suçüstü yakalandığı bilgisine de yer verildi.

İddianamede ifadesi bulunan “sahte diş hekimi” D.N, iş yerini “manevi ablası” olduğunu belirttiği diş hekimi S.Ö.G. adına kiraladığını, hiç kimseyi muayene etmediğini ya da tedavi uygulamadığını savundu.

Geçmişte İstanbul’da diş hekimlerinin yanında çalıştığını iddia eden D.N’nin, “Olay günü arama sırasında S.D’nin dişlerini yapıştırması talebini kıramadım ve kabul ettim. İş yerindeki malzemeleri kullanarak, kaplamaların üzerine yapıştırıcı sürdüğüm sırada polisler geldi.” savunmasına da yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu