Gündem

Sözleşmelilere Kadro’ya İlişkin AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa ElitaşTBMM’de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalarda sözleşmelilere kadro konusuna değindi.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO KONUSUNA DEĞİNİLDİ

Sözleşmeli çalışanların kadroya geçişine değinen AK Parti Grup Başkan Vekili Elitaş, “28 Kasım 2022 tarihinden önce sözleşmeli olarak çalışmaya başlayanlar, herhangi bir bekleme süresine tabi olmadan doğrudan doğruya bulundukları kurumlarda memur kadrosuna geçecekler. Memur kadrosuna geçtikten sonra 1 yıl süreyle aynı kadroda ve aynı görevde çalıştıktan sonra tayin haklarını elde etmiş olacaklar. Böylece sayıları 458 bin 615 olan sözleşmeli personel; görevde yükselme, unvan değişikliği, memuriyet güvencesi, tayin imkanı gibi birtakım haklara sahip olacaklar” söylemlerinde bulundu.

“KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANLARI, VEKİL EBE VE HEMŞİRELER DE DÜZENLEMENİN KAPSAMINA ALINMAKTA”

Sözleşmelilere kadroya alınması konusunda açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Elitaş, “Kadroya geçmek istemeyen sözleşmeli personelin hakları, görevleri sona erene kadar şahsa bağlı olarak korunacaktır. 4B’li personel, mahalli idareler personeli, teşkilat kanunlarına dayalı olarak çalışan sözleşmeli personel, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil imam hatip ve müezzin kayyımlar ile vekil ebe ve hemşireler de düzenlemenin kapsamına alınmaktadır. Kamu hizmetlerinde aksama yaşanmaması için bu kapsamda kadroya geçecek mahalli idareler personelinin sadece mahalli idareler arasındaki nakli yapılabilecek; diğer sözleşmeli personel ise sözleşmeli statüdeki sürelere dahil 4 yıllık hizmetini doldurduktan sonra nakil hakkına kavuşmuş olacaktır” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu