Gündem

Selde Kaybolan Doktor ve Eşini Arama Çalışmaları Son Sürat Sürüyor

AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Arama Kurtarma, itfaiye, Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri, Polis Arama Kurtarma Timleri ve askeri birlikler, Kırklareli’ndeki selin etkisi altındaki bungalov evlerinin bulunduğu bölgede kaybolanları arama çalışmalarına  hız kesmeden devam ediyor.

Suyun çekildiği tesisin bulunduğu alanda ve çevresindeki çalışmalarda, ekipler sular tarafından sürüklenmiş olan tomruk ve ağaçların etrafını ve altını incelemeye alıyorlar. Çalışma sahasında birçok ekip görev yaparken, iş makineleri de toplu halde biriken kütükler, tomruklar ve ağaç yığınlarını temizlemek için çalışıyor.

Ekipler tarafından ormanlık alanda hayatını kaybeden bir kişinin cesedini bulundu. İğneada beldesindeki felaketin arından yaşamını yitirenlerin sayısı 3’e yükseldi. Hala kayıp olan 3 kişiyi bulma çalışmaları sürüyor.

Selde Bungalovlar Sürüklendi

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde dün sabaha karşı başlayan sağanak yağışlar, İğneada beldesinde su baskınları ve dere taşkınlarına sebep oldu. Değirmen Deresi’nden taşan su, Demirköy ile İğneada’yı birbirine bağlayan kara yolunu kapattı. Suların çekilmesiyle trafik akışı yeniden başladı.

Ormancılık faaliyetlerinin sürdürüldüğü bölgede bulunan dizili tomruklar, sular tarafından sürüklenerek bungalov evlerin bulunduğu tesise ulaştı. Bu tomrukların etkisiyle evler de sürüklendi. Olayın sonrasında bölgeye AFAD, İl Özel İdaresi, Sahil Güvenlik, itfaiye ve UMKE ekipleri ile askeri birlikler sevk edildi. Ekipler, tesiste kalan 12 kişiden taşkının ardından haber alınamaması sebebiyle arama kurtarma çalışmalarına başladı. Ormanda mahsur kalan 6 kişi kurtarıldı, ancak 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Bakan Koca: “Arama çalışmaları 310 kişiyle devam ediyor”

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları dile getirdi: “Kırklareli’ndeki sel olayından sonra kendilerinden haber alınamayan arkadaşımız Dr. Selman Bağışlar, eşi ve kayıp bir vatandaşımız için arama ve kurtarma çalışmaları sabah saat 6.45 itibarıyla yoğunlaştırılarak devam etmektedir. Ekipte UMKE Timi ve AFAD görevlisi olmak üzere 310 kişi bulunuyor. Ümit ederiz ki bu yoğun çabanın sonucu üç iyi haber olur.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu