Gündem

Sel Felaketinde Kaybolan Doktor ve Eşinin Cansız Bedeni Bulundu

Kırklareli’ndeki selde kaybolan doktor ve eşinin de cansız bedenine ulaşıldı. Toplam ölü sayısı 5’e yükseldi. Kayıp bir kişiyi arama çalışmaları halen devam ediyor.

Kırklareli Demirköy İğneada Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinde, Doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar’ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Bugüne kadar toplamda 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, hala kayıp olan bir kişi arama çalışmaları devam ediyor.

Açıklanan bilgilere göre, Doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar, sadece 3 ay önce Antalya’nın Alanya ilçesinde dünya evine girmişlerdi ve Kırklareli’ne tatil için gelmişlerdi.

Bakan Koca Konu Hakkında Sosyal Medya Hesabından Şunları Aktardı:

“Kırklareli’ndeki sel olayına ilişkin yoğun bir çabayla sürdürdüğümüz arama kurtarma çalışmalarında canımızı yakan kayıplarımız var. Maalesef, İstanbul Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesinde görevli Anestezi Asistanı Doktor arkadaşımız Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar’ın cansız bedenlerine ulaşıldı. Her kayıp çok üzücü. Şifa dağıtan elin kaybı da öyle oldu. Kayıp vatandaşımız Ahmet Baki Şimşek için ise arama kurtarma çalışmaları 890 kişilik ekiple devam ediyor. Yaralı olarak kurtarılan 3 hastamızdan Kerem Şimşek; yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı. Daha önce Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alınan Mila ve babası Hüseyin Duman’ın genel durumları iyi. Bugün taburcu olmaları planlanıyor. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun.” (Kaynak: İHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu