3. SayfaGündem

Şanlıurfa’da Hastane Önünde Silahlı Kavga: 4 Yaralı 15 Gözaltı

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde denk gelen iki husumetli grup tarafından çıkartılan silahlı kavgada aralarında bulunan 2 kişiyle birlikte kavgaya müdahale eden bir polis ve görevini yapmaya çalışan bir haber muhabiri yaralandı. Kavgaya karışanlardan 15 kişi ise gözaltına alındı.

Olay, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önünde meydana geldi. Geçmişte aralarında husumet olan iki ailenin hastane bahçesinde karşılaşmasıyla aileler arasında başlayan sözlü tartışmalar silahlı kavgaya dönüştü.Kavgaya karışanlardan Muhammed Y. ve Bican Ö. yaralanırken etrafa saçılan kurşunlardan bazıları hastane kantininin camlarına ve bazıları da duvarlarına denk geldi. Hastanede bulunan vatandaşlar ve sağlık personelleri korku dolu anlar yaşarken kaçarak canlarını kurtarmaya çalıştı. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilen kavga sebebiyle olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

Silahlı kavgaya müdahalede bulunan polis ekipleri, birbiriyle husumetli olan tarafları olay yerinden uzaklaştırdı. Kısa bir zaman sonra tekrar hastane önünde bir araya gelen taraflar, ikinci kez kavga etmeye başladı. Tekrar müdahalede bulunmaya çalışan polislere de saldıran şahıslar, kavganın ortasında kalan polis memuru İsmail K. ile haber muhabiri Ömer Şulul yaralandı. Atılan taşlardan birinin kafasına gelmesiyle polis memuru İsmail K. yere düştü. Mesai arkadaşları yaralanan İsmail K.’yı sedyeyle içeri taşıdı.

Yaralıların hastanedeki tedavisi sürerken, polis memuru İsmail K. ile muhabir Bircan Ö.’nün durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kavgaya karıştıkları tespit edilen 15 şahıs gözaltına alınırken, olayla dair soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu