Gündem

Sahte Doktor Özkiraz’ın Bir Sonraki Hedefi Ankara Şehir Hastanesiymiş

Kendisini doktor ilan eden Ayşe Özkiraz’ın hastanede çalışıyormuş gibi çekildiği yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Özkiraz’ın bir sonraki hedefi ise Ankara Şehir Hastanesiymiş.

Olayın yaşandığı Çerkezköy Devlet Hastanesindeki sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın sağlık personeliymiş gibi çekindiği yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Ayşe Özkiraz’ın fotoğraflarda ameliyatlarda bulunduğu ve ameliyatta bulunmadan önce hastane personelince Özkiraz’ın ameliyata hazırlandığı görüldü. Hastane personellerinin Özkiraz’a doğum günü kutlaması yaptığı, hastane personelinin taktığı yaka kartı ile hastane acil kapısı önünde gece nöbetlerine kaldığını belirten fotoğraflar ortaya çıktı.

Bir Sonraki Hedefi Ankara Şehir Hastanesiymiş

Olaya dair edinilen yeni bilgilere göre, sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın Çerkezköy Devlet Hastanesi’nden sonraki hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu öğrenildi. Özkiraz, Ankara Şehir Hastanesi planı için önce Çerkezköy’de sahte kaşe, kimlik kartları yaptırdığı ve ameliyat başında video hazırlatma çalışmaları içerisinde olduğu öğrenildi.

Sahte Doktor Ayşe Özkiraz’a 13 Yıl Hapis İsteniyor 

Sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın hazırladığı sahte TUS sonuç belgesinde Temel Tıp Bilimleri testinde 115 doğru, 5 yanlış; Klinik Tıp Bilimleri testinde ise 107 doğru, 12 yanlışla kendisini üstün başarılı olarak vasıflandırmaya çalışmış.
Çerkezköy Adliyesinde çıktığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edilen Ayşe Özkiraz’ın, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve “yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı Kanun’a muhalefet” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu