Gündem

Sahte Doktor Aylardır Kendisini Pratisyen Hekim Olarak Tanıtmış

Tekirdağ‘ın Çerkezköy ilçesinde kendisini bir yıldır pratisyen hekim olarak tanıtan ve Eylül ayında yapılan TUS sınavından 81 puan aldığını belirten sahte doktor polis ekiplerince gözaltına alındı.
Alınan bilgiler doğrultusunda Çerkezköy Devlet Hastanesi‘nde görevli olan doktor asistanının bölüm sorumlusu doktoruna çocuk doktoru A.Ö.‘nün TUS sınavında 81 puan aldığını belirtmesi üzerine hastane yönetimi durumdan işkillendi. Bölüm sorumlusu doktor, A.Ö.‘den istikrarlı yanıtlar almaması üzerine durumu hastanenin yönetimine ve Cumhuriyet Başsavcılığına bildirdi. Emniyet personelleri A.Ö.‘nün ikamet ettiği evinde yaptıkları arama sonucu 3 poşet dolusu tıbbi kitaplara ve dökümanları ele geçirdi.
Ele geçirilen eşyalar arasında sahte doktor kimlikleri, sahte üniversite kimlikleri, sahte diplomalar, bir çok sayıda çeşitli hastanelerin kimlikleri ve yine çeşitli hastanelere ait ameliyathane kıyafetleri, dönem birinciliği sahte plaketleri de bulundu. A.Ö.’nün alınan ifadesi sonrası sahte doktor adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadesi sonrası Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu kapsamınca sahtekarlık suçlamasıyla sanık tutuklanma talebiyle ilgili mahkemeye gönderildi.
Çerkezköy Devlet Hastanesi‘nde yaklaşık bir yıldır kendini doktor olarak tanıtan sahte doktor A.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Çerkezköy Devlet Hastanesi‘nde yaşanan sahte doktor olayına ilişkin ihmal gösteren kişiler hakkında da ek soruşturma başlattı.
sahte doktor aylardır kendisini pratisyen hekim olduğunu belirterek görev yapmış

Sahte Doktor Ameliyata Girdiği Görüntüleri Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşmış

Hastane yönetmeliğine kendisini Çapa Tıp Fakültesi‘nden mezun olarak tanıtan sahte genç kadın doktor A.Ö.‘nün hastane acil servisinde ve hastanenin çeşitli bölümlerinde kendisi doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı. A.Ö.‘nün yakın çevresinde ve sosyal medya hesaplarında Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde çekimi yapıldığı iddia edilen ameliyat kayıtlarını da paylaştığını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu