Gündem

Sahte Diş Doktoru “İnşaat İşçisi” Çıktı

Sabah gazetesinde çıkan habere göre; olay geçen yıl 1 Mayıs’ta Şişli’de yaşandı. 44 yaşındaki Rıdvan K., bir akrabasına dişinin ağrıdığını belirterek yardım istedi. Akrabası Fırat K., ise bir diş doktoru tanıdığının olduğunu isterse eve gelerek kendisini tedavi edebileceğinden bahsetti.

Diş ağrısı olan genç adam akrabasının tavsiyesine uyarak 40 yaşındaki Ferhat B.’yi tedavi olmak üzere evine davet etti. Diş tedavisi aletleriyle birlikte eve gelen Ferhat B., ağrısı bulunan Rıdvan K.’ye bir takım tedavilerde uygulamaya başladı. Genç adam, diş doktoruna yaptığı tedavi uygulamalarının karşılığı olarak toplamda 10 bin lira ödeme yaptı. Fakat Rıdvan K., tedavi görmesine rağmen diş ağrılarını dindiremedi.

Evine tedavi amacıyla gelen Ferhat B.’den şüphelenen genç adam yaptığı araştırma neticesinde kendisini tedavi eden şahısın gerçek bir diş hekimi olmadığını tespit etti. Kendisine tedavi uygulamalarında bulunan kişinin inşaat işçisi olduğunu öğrenen genç adam yaşadığı şokla birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sahte doktor hakkında şikayette bulundu.

Mağdur Rıdvan K. şikâyet dilekçesinde akrabasının tavsiyesi üzerine tedavi amacıyla eve gelen Ferhat B.’nin kendisini diş hekimi olarak tanıtıp evde tedavi uyguladığını ve ücret olarak 10 bin lirasını aldığını belirtti.

Rıdvan K.’nın dişlerinin gitgide kötüye gittiğini ayrıca ilk etapta kendisini Murat olarak tanıtan şahıstan şikâyetçi olması ile birlikte olay hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılığın yürütmüş olduğu soruşturma çerçevesinde şüphelinin ifadesi ortaya çıktı. Ferhat B., vermiş olduğu ifadede şikayet eden Rıdvan K.’yi tanımadığını ve herhangi bir diş tedavisinde bulunmadığını belirtti.

Savcılık yürütülen soruşturmanın ardından şüpheli Ferhat B.’nin suçtan kurtulma amacıyla yanlış ifade verdiğini ve üzerine atılı suçu işlediğinden ötürü ‘1219 Sayılı Kanuna Aykırılık’ suçu çerçevesinde 5 seneye kadar hapis talebiyle iddianame düzenledi.

Şüpheli yakın bir zamanda İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu