GündemSağlık Makaleleri

Gaziantep’te Sağlıklı Beslenmenin Önemine Vurgu Yapıldı

Üniversite’nin yapmış olduğu yazılı açıklama çerçevesinde, söz konusu tartışmada Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü akademisyenlerince sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapıldı ve birçok bilgi verildi.

Açıklama kapsamında düşüncelerine yer verilen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Piraye Kervancıoğlu, araştırmaların hatalı beslenmeyle birlikte kanser ve kronik hastalık riskini sıklaştırdığını söyledi.

İnsanların sağlığını geliştirmesi ve hayatlarına düzgün bir biçimde devam etmesi adına sağlıklı beslenmenin önemine bir kez daha dikkat çeken Kervancıoğlu, “Bireylerin evde olduğu gibi toplu beslenme yapılan kurumlarda da enerji ve besin öğesi açısından yeterli, hijyenik ve kaliteli beslenmeleri oldukça önemlidir. Bu bağlamda bireylerin beslenme alışkınları anlamında eğitilmesi, besin güvenliğinin sağlanması ve tüketici bilinciyle farkındalık oluşturulmasına destek veren, bu bilimsel faaliyetin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

gaziantep'te sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapıldı

Prof. Dr. Yasemin Beyhan da beslenmenin sağlık konusunda azımsanamayacak bir önemi olduğunu ekledi.

Yeterli ve dengeli beslenen bireylerin iş hayatının da olumlu gittiğine değinen Beyhan, “Belli bir süre içerisinde üretilen ürün miktarlarında artışlar söz konusu olabiliyor. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanlar açısından beslenmenin önemine bakıldığında iş kaza riskini önleyebiliyor ya da yetersiz beslenme tam tersi iş kazaları riskini görülme oranını artırıyor.” ifadelerinde bulundu.

Gaziantep Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen panele öğrenci, akademisyen ve ilgililer katılım gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu