Sendika

Sağlık-Sen Başkan Durmuş: Hakkaniyetli ve Adil Bir Düzenleme İstiyoruz

Hemşireler Haftası nedeniyle Gaziantep Burç Park’ta sağlık çalışanları ile bir araya gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sendika gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Sağlık-Sen Gaziantep Üniversite Şubesi, Hemşireler Haftası dolayısıyla Burç Park’ta 850 sağlık çalışanı ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Açılış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Gaziantep Üniversitesi Şube Müdürü Cuma Kerkez, “Sağlık-Sen, milletin yaşaması için milli ve manevi değerlere sahip erdemli hareketin adıdır” dedi.

 

Kerkez, sağlık çalışanları ve doktorlara yönelik yasal yönergelerin bir an önce milletvekilleri tarafından onaylanmasını beklediklerini belirtti.

 

Kahvaltı programında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, “Konu sağlıksa gerisi ayrıntıdır.” Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmenin eşiğinde olduklarını ifade etti.

 

Özaydın, “Pandemi sürecinde bazı ekonomik sıkıntılar olsa da bunların geçici olduğunu bir ekonomist olarak söylüyorum. Birlik içinde bu ekonomik sorunları kolaylıkla aşacağımıza inanıyorum.” dedim.

 

Etkinlik sırasında Sağlık-Sen ve Sağlık-Sen Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, dün olduğu gibi hakkaniyet, eşitlik ve adalet hedefiyle yaşadıklarını ifade etti.

 

Barutcu, fedakârlığın ve fedakarlığın simgesi olan sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını almaları için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, “Sağlık-Siz her zaman doğrunun, haklının, mazlumun yanında oldunuz, Haksızlığa ve zulme karşı. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.”

 

Barutçu, sahada görev yapan sosyal ve sağlık çalışanlarının işlerini korumak için mücadele etmesi bağlamında, “Sağlık-Sen’in gücü birlik ve beraberliğimizden geliyor. Teşkilatımız istikrarlı bir şekilde büyüyor. Davamızdan, davamızdan asla geri adım atmıyoruz. Mücadele ediyoruz ve sorunları aşmaya devam ediyoruz. Çünkü biz inanan bir kurumuz.” Kelimeler kullanıldı.

 

Durmuş, Sağlık Profesyonelleri İle Bir Araya Geldi

 

Gaziantep Üniversitesi Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıda Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Başkanı Semih Durmuş, birliğin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Sağlık-Sen’in geniş bir aile olduğu açıklamasında Durmuş, sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını daha da ileriye taşımak için mücadele ettiklerini söyledi.

 

Durmuş, “Sendika hareketimizin odak noktası her zaman sağlık çalışanlarımızın çıkarları olmuştur. Eğilmeden, kırılmadan, dökülmeden alın hakkını savunuyoruz. İnandığımız davadan asla ödün vermeyiz.” dedim.

 

“En Önemli Gündem Maddemiz 3600’ün Tüm Çalışanları Kapsaması”

 

  1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin avantajları hakkında da bilgi veren Durmuş, sosyal ve sağlık çalışanları için hem işyerinde hem de sahada canla başla mücadele ettiklerini açıkladı.

 

Ardından, bu mücadelenin sonucunda önemli gelişmelere dikkat çeken Durmuş, “Sabit ek ödemelerdeki yüzde 20’lik artış son derece önemli bir kazanç.

 

Şu andaki en önemli gündem maddelerinin ek 3600 gösterge olduğunu kaydeden Durmuş, yeni göstergenin sağlık çalışanları olacağını vurguladı.

 

Durmuş, göstergedeki artışın tüm kamu çalışanlarını kapsaması için mücadele ettiklerini iddia etti.

 

“Adil ve Eşitlikçi Bir Düzenleme İstiyoruz”

 

Durmuş, şu anda gündemde olan sağlık çalışanlarının ücretlerine ilişkin düzenlemelerin en kısa sürede meclise sunulmasından umutlu olduklarını belirterek, “Döner sermaye mağduru sağlık çalışanları da enflasyonun altında eziliyor. Bu nedenle tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak adil ve hakkaniyetli bir düzenleme istiyoruz.” Kelimelerini kullandı.

(İLKHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat