Gündem

Sağlık Personeli Giyecek Yardımı Ne Kadar 2023

Giyim Yardımı Nedir?

Devletin herhangi bir kurumunda çalışan, devlet memuru ve sağlık personellerinin devlet memurları kanunun 211. maddesine binaen “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği” kapsamında yapılan, nakdi veya ayni olarak verilen yardımıdır. Bu yardımdan sözleşmeli olarak çalışan personeller yararlanamamaktadır. Görevi gereğince resmi kıyafet giymek zorunda olan kamu personellerine ayni olarak ödeme yapılırken resmi kıyafet giyme zorunluluğu olmayan personellere nakdi olarak verilmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşu tarafından temin edilen giyim ürünleri veriliş amacına uygun olarak,  görev başındayken kullanılır. Verilen giyim ürünlerinin bakım ve tamiri personelin şahsına aittir. Personele teslim edilen giyim ürününü satan personel, mevzuat gereğince disiplin cezasına çarptırılır, giyim ürünün bedeli de personelden alınır.

Giyim Yardımları Ne Zaman Ödenir?

Devlet kurumu tarafından ayni ya da nakdi olarak yapılan giyecek yardımlarının kış mevsimi için olanları Eylül-Ekim ayları içerisinde, yaz mevsimi için olanları ise Nisan-Mayıs aylarında ödenmekte/verilmektedir. Mevsimsel olmayan giyim ürünlerinin yardımı ise Nisan-Mayıs yapılır. Herhangi bir sebeple dönem içerisinde ödenemeyen giyim yardımı bir sonraki döneme ait giyim yardımına ilave edilerek verilmektedir.

2023 Yılı Hemşire Giyim Yardımı 

Hemşire Forması 2 Adet : 194,40 TL
Ayakkabı: 126,42 TL
Kep: 67,34 TL
Çorap: 17,28 TL olmak üzere toplam 405,44 TL

2023 Yılı Ebe Giyim Yardımı 

Ebe Forması 2 Adet :194,40 TL
Ayakkabı: 126,42 TL
Kep: 67,34 TL
Çorap: 17,28 TL
Önlük: 48,81 TL olmak üzere toplam 454,25 TL

2023 Yılı Sağlık Personeli Giyim Yardımı 

memur giyecek yardımı 2023 sağlık personeli giyecek yardımı ne kadar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu