Gündem

Sağlık Çalışanları Ne Kadar Maaş Farkı Alacak?

Kamu çalışanlarının Ocak zamlı maaşları bugün itibariyle hesaplara yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca açıklanan yüzde 30 oranında memur ve emekli maaş zammının sadece yüzde 16,48 oranında kadarı alındı. Buna göre geriye kalan kısım ise maaş farkı olarak hesaplara yatırılacak. Peki sağlık çalışanları ne kadar maaş farkı alacaklar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı konuya ilişkin “Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler. Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız.” söylemlerinde bulunmuştu.

Sağlık Çalışanları Ne Kadar Maaş Farkı Alacaklar?

Konuya ilişkin, 1. derece uzman doktora 14 günlük maaş farkı olarak 2 bin 692 TL ödenecek. 7. derece lisans mezunu sağlık personeline bin 704 TL maaş farkı ödemesi yapılacak. 1. derece ön lisans mezunu sağlık personeline bin 934 TL maaş farkı yatacak. 4. derece ön lisans mezunu memura (V.H.K.İ/şoför vb.) ise bin 594 TL 14 günlük maaş farkı ödenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu