Gündem

Sağlık Çalışanları Ek Ödemelerini Paylaştı, Yönetmeliğe Ses Yükseltti: #SadakaDeğilTekÖdeme

Sağlık Bakanlığı Ek ödeme Yönetmeliği, geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Ek Ödeme tutarları hesaplara yatmaya başladı.

Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan sağlık çalışanları bordrolarını paylaşarak ek ödeme tutarlarına tepki gösterdi.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (Sa-HaDer) tarafından başlatılan sosyal medya etkinliği ile yüzlerce sağlık çalışanı ek ödeme yönetmeliğine ilişkin tepkisini dile getirdi. Sağlık Çalışanları “#SadakaDeğilTekÖdeme” başlığı altında bir araya gelerek paylaşımda bulundu.

İşte hesaplara yatan bazı ek ödemeler:

sağlık çalışanları ek ödemelerini paylaştı: yönetmeliğe ses yükseldi #sadakadeğilteködeme sağlık çalışanları ek ödemelerini paylaştı: yönetmeliğe ses yükseldi #sadakadeğilteködeme

sağlık çalışanları ek ödemelerini paylaştı: yönetmeliğe ses yükseldi #sadakadeğilteködeme

2 Yorum

  1. 39 branş sendikalardan istifa etkinliği başlattı…bu etkinlik kısa sürede sendikların dikkatini çekti sendika başkanları soluğu bakanlığın önünde aldı .böyle olursa 40,50 bin tl lik maaşlarımız düşer nasıl geçiniriz böyle olursa sendikların kapısına kilit vurmak zorunda kalacağız aç kalırız ,böyle olursa bu çalışanları kandırmak oyalamak için bakanlık olarak başka yollar bulmak zorunda kalırsınız böyle olursa bu çalışanlar uyanır tepki gösterir biz sendikalar olarak en azından oyalıyoruz gazlarını alıyoruz meydanlara inmelerinin önüne geçiyoruz iş bırakmaların önüne geçiyoruz yıllardır sağlık çalışanları iş bırakırsa tedaviler yarım kalır ameliyatlar durur vbvb hekimler sadece klinik reçete hekimliği yapmak zorunda kalır yapmayın etmeyin bu durumu en kısa sürede düzeltin yoksa bu saltanatımız bitecek yetkimiz bitecek diye feryat figan ediyorlarmış sabagın köründe bakanlıkların önüne gitmişler hadi hayırlısı39 branş sendikalardan istifa etkinliği başlattı….

  2. bizlerin yapacağı tek şey var oda bulunduğumuz sendikalardan istifa etmek özellikle yetkili olup da ses çıkarmayan tepki göstermeyen sağlık senden öyle bir istifa furyası baslatmaliyiz ki tıpış tıpış bakanlığa gitmek zorunda kalsınlar öyle bir istifa furyası baslatmaliyiz ki gelirleri tabana düşsün maaş alamayacak hale gelsinler ancak o zaman iş yaparlar tepki gösterirler yoksa bu tür sorunları zaten biliyorlar ve tepki göstermiyorlar bunları iş yapmaya sendikacılık yapmaya zorlamak lazım gerisi boş arkadaşlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat