Sendika

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘SABİM’e Katılan Sendikalara Dava

Sağlık Bakanlığı tarafından isim hakkı nedeniyle bazı sağlık sendikaları ve konfederasyonları tarafından kurulan ‘SABİM’ platformuna dava açıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’nin kısa adı olarak kullanılan ‘SABİM’ ismi geçtiğimiz ay Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu’nun kısaltılması olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 5.Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’nde isim hakkının ihlali nedeniyle platforma üye olan sendika ve konfederasyonlara dava açıldı.

Dava edilen sendikalar ise şu şekilde göre; Genel Sağlık-İş, Sağlık Çalışanları Sendikası, Hep-Sen, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), Anadolu Sağlık-Sen, Aile Sağlığı Çalışanları Ebe ve Hemşire Dernekleri Federasyonu (ASEF), Bağımsız Sağlık-Sen, Birlik Sağlık Sen, Birlik ve Dayanışma Sendikası, Hekim Birliği, Hekim-Sen,  Hürriyetçi Sağlık Sen, Sahim-Sen, Sağlıkçı Birliği Sendikası, Sağlık Hak-Sen, Sağlık Liyakat-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Tabip-Sen, Tüm Sağlık-Sen, ve Yeni Sendika.

sağlık bakanlığı'ndan 'sabi̇m'e katılan sendikalara dava

sağlık bakanlığı'ndan 'sabi̇m'e katılan sendikalara dava

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat