GündemPersonel Maaşları

Sağlık Bakanlığından Afet Bölgesinde Görevli Aile Sağlığı Çalışanlarına Maaş Düzenlemesi

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, OHAL Bölgesindeki İllerin Aile Hekimliği Maaş Ödemelerine dair yeni bir düzenleme yayımlandı.

6 Şubatta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının Şubat 2023 ayı maaş düzenlemesine dair yayımlanan yazıda şu ifadelere yer verildi:

  1. Sözleşmeli aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanlarının ödemelerinde; kayıtlı kişiler için ödenecek ücret, tarama ve takip katsayısı ile maaşa esas nüfus puanı ve teşvik ödemeleri her biri ayrı ayrı hesaplanarak olağanüstü durumdan önceki son aya ait aylık ücretlerinden az olmamak üzere ödeme yapılır.
  2. Hizmet sunumuna devam edilmesi mümkün olmayan aile hekimliği birimleri için olağanüstü durumdan önceki son aya ait aile sağlığı merkezi gider ödemesi ödenmeye devam edilir. Bu birimler müdürlükçe gösterilen yerlerde hizmet sunumuna devam eder.
  3. Aile hekimine kayıtlı kişi sayısının bin kişinin altına düşmesi nedeniyle sözleşmenin feshi hükümleri uygulanmaz. 
  4. Koruyucu sağlık hizmetlerinin uygulanması ile ilgili Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinin 20’nci ve 23’üncü maddelerine istinaden herhangi bir kesinti yapılmaz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu