Gündem

Sağlık Bakanlığı İl İçi Atama Dönemine Girildi

Sağlık personelinin İl içi Yer Değiştirmesine ilişkin Sağlık Bakanlığınca çıkarılan Yönerge kapsamında Mayıs dönemi için il içi atama dönemine girildi.

Bu kapsamda; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzasını taşıyan 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 371 inci maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayanılarak hazırlanan “Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge 25.02.2019 tarihinde yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı İl İçi Atamalar Ne Zaman ? 

Yönerge çerçevesinde; ” sağlık hizmetlerinin il içinde etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için il içinde görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelinin atama ve yer değiştirmelerine imkanı” tanındı.

Bahse konu yönergede yer alan 2 temel maddeye göre; kadro imkanları göz önünde bulundurulması ve personel hizmetlerinde hizmet puanının belirleyici olması esas alınmaktadır. Bu kapsamda, İl İçi Sağlık Personeli Yer Değişikliği atama dönemleri Mayıs ve Kasım ayları olarak belirlenmiştir.

“Hizmet puanına göre atamalar gerçekleştirilecek”

Başvuruların değerlendirilmesinde, tercih sırasına bakılmaksızın hizmet puanına göre atamalar gerçekleştirilecek. Hizmet puanlarının eşit olması durumunda çalışma süresi esas alınacak olup çalışma süresinin de eşit olması durumunda kura ile yerleştirme yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu