Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan Saldırıya Uğrayan Doktora İlişkin Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli bir doktora şiddet uygulayan şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Koca, saldırıya uğrayan doktora geçmiş olsun dileğinde bulunarak, adaletin bir an önce yerine gelmesini beklediklerini belirtti.

Konya Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli olan doktorun, şiddete maruz kaldığı ifade edildi. Açıklamada, yetkililerin olayın hemen ardından devreye girdiği ve saldırıyı gerçekleştiren zanlının Konya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alındığı ifade edildi. Yetkililer, soruşturmanın titizlikle ve kapsamlı bir biçimde devam ettiğinin bilgisini paylaştı.

Bakan Dr. Fahrettin Koca, Konya’da saldırıya uğrayan doktora geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, sosyal medya hesabında konuya ilişkin bir açıklamada bulundu. Bakan Koca, X platformundan yayınladığı mesajında, “Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli bir doktor arkadaşımıza bugün fiziki saldırıda bulunan şahıs Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda gözaltına alınmıştır. Saldırıya maruz kalan arkadaşımıza bütün sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, adaletin bir an önce tecellisini bekliyoruz” dedi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu