Sağlık Makaleleri

Pembe Kurdeleler İle Meme Kanserine Dikkat Çekildi

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde İç Hastalıkları / Tıbbi Onkoloji Bölümü tarafından 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen etkinlikte meme kanserine dikkat çekildi.

Meme kanseri hakkında bilgi ve tavsiyelerde bulunan SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı / Tıbbi Onkoloji Bölümünden Prof. Dr. Mustafa Yıldırım, kurulan stantta hastalarla bir araya geldi.

pembe kurdeleler i̇le meme kanserine dikkat çekildi

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Metin Bayram, Hastane Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci,  Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşen Bayram, Genel Müdür Yardımcısı Rabia Ağar, Mesul Müdür Dr. Suat Özerbaş, Başhemşire Ceylan Özyılmaz, akademik ve idari çalışanlar ile öğrencilerin de ziyaret ettiği stantta, Tıbbi Onkoloji Bölümü destek personeli tarafından, kanser ve beslenme, psikolojik danışmanlık, fizyoterapi ve rehabilitasyon konularında bilgi verildi.

pembe kurdeleler i̇le meme kanserine dikkat çekildi

Kurulan stant pembe balonlarla ve ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nın sembolü olan pembe kurdeleler ile süslendi. Katılım gösteren ziyaretçiler stantta tuvale pembe kurdele çizimleri yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu