Gündem

Özel Hastanede Yangın Çıktı: 61 Hasta Tahliye Edildi

Yalova’da hizmet veren özel bir hastanenin acil servis katındaki bir odada elektrik kontağındaki arıza sebebiyle yangın çıktı. Çıkan yangından etkilenen 61 hasta ambulanslarla diğer hastanelere tahliye edildi.

Edinilen bilgiye göre, Uzmanlar Özel Yalova Hastanesi’nin acil servisindeki elektrik panosunun bulunduğu odada yangın çıktı. Paniğe yol açan yangına Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri zamanında müdahale ederek söndürdü. Kısa sürede hastaneyi yoğun bir duman kapladı. Bölgeye yönlendirilen ambulanslarla 61 hasta diğer özel hastanelere sevk edildi. Yangını kontrol altına alan itfaiye ekipleri sonrasında ise soğutma çalışması yaptı.

Vali Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Sağlık Müdürü Emrah Eray, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm de hastaneye gelerek yangın hakkında bilgi edindi. Başkan Mustafa Tutuk, yangın nedeniyle sıkıntılı bir durumun yaşanmadığını ifade etti.

Yangının 5 metrekare odada meydana geldiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Yangına anında müdahale edildi, duman tahliyesi yapıldı. Şu anda tehlike arz eden bir durum ve yangından etkilenen birisi yok. 61 hastanın sevki hastanelere gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu