Sendika

Öz Sağlık-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı: “Türkiye’nin en gözde hastanelerinden birisinde bu olayın olması bizleri derinden üzmüştür”

Trabzon’da meydana gelen olayda Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önüne gelen bir grup hastanenin güvenlik görevlileri ile tartışmaya başladı. Grubun içerisindeki bir şahıs ise güvenlik görevlisine silah doğrultarak vurmaya çalıştı. Şans eseri ateş almayan silah olası bir faciayı önledi. Grupta bulunan şahıslar ise polis ekiplerince yakalandı.

Olaya ilişkin açıklamada bulunan Öz Sağlık-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran, sağlıkta şiddetin hızla devam ettiğini ifade etti.

Erbaşaran, “Yetkililerin buna bir çözüm bulmaları gerekiyor. Yoksa bu şekilde devam ederse gerçekten birçok arkadaşımızı şehit vermek zorunda kalacağız. Sağlıkta bir ayrım yapamayız. Doktoru hemşiresi, işçisi memuru hepsi bizim kardeşimiz. Çalışan emek camiasının neferleri. Geçen akşam oraya alkollü vaziyette 112’nin oraya geliyorlar. Güvenlik görevlisi kardeşimiz onu çok medeni bir şekilde 112 acil hastaların yeri olduğunu sizi otopark alabilir miyiz diye nezaketen uyarıyor. 4 kişi alkollü vaziyette. Şahıslardan birisi aracından silahı alıyor, ağzına mermiyi vererek ateş ediyor yalnız rabbim öyle uygun gördü ki silah ateş almıyor.

İkinci kez ateş ediyor, tekrar silah ateş almıyor. Ateş almayınca bu sefer tekrar müdahale ediliyor. Ama güvenlik görevlimizi de buradan tebrik ediyorum. Gerçekten siperhane canını ortaya koyarak müdahale ediyor. Daha sonra emniyet güçlerimiz olayı duyuyorlar. Anında intikal ediyorlar. Şahıslar sonrasında ikinci kez hastaneye geliyorlar. İkinci geldiklerinde ise emniyet mensupları olaya müdahale ediyor ve şahısların dördünü de alıyorlar” dedi.

“İnşallah bir an önce failler gerektiği cezayı bulacaklar”

Şüphelilerin yakalandığını ve soruşturma sürecinin devam ettiğini dile getiren Öz Sağlık-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran, “Savcılarımıza, hakimlerimize teşekkür ediyorum. Emniyet güçlerine ayrıca bir parantez açıyoruz. Onlar gerçekten bizim her şeyimiz. Adli soruşturma devam ediyor. Benim aldığım bir duyum ve bilgiye istinaden işte silahı bulmak için bir çalışmaları var.

İnşallah bir an önce failler gerektiği cezayı bulacaklar. O hastanede görevli polisimiz yok. Oraya da bunun verilmesini talep ediyoruz. Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli polisimiz yok. Türkiye’nin en gözde hastanelerinden birisinde bu olayın olması bizleri derinden üzmüştür” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat