Personel Alımları

Orman Genel Müdürlüğü 1128 Personel Alımı Yapacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), çeşitli şehirlerde görev almak üzere 1128 sözleşmeli orman muhafaza memuru alımı yapacak.

Orman Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanı kapsamında, sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 1128 orman muhafaza memuru istihdam edilecek.

Devlet Memurları Kanunu’nun söz konusu maddelerinde belirtilen genel ve özel koşullara uyumlu, 2022’de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (2022-KPSSP93) en az 65 puan alan, ön lisans programlarından ormancılık ve orman ürünleri, orman işletmeciliği, ormancılık, orman ürünleri, odun dışı orman ürünleri, fidan yetiştiriciliği, fidan yetiştirme, fidan ve fidecilik, budama ve aşılama, avcılık ve yaban hayatı, av ve yaban hayatı bölümlerinin herhangi birinden mezun, tam teşekküllü sağlık kurum ve kuruluşlarından (ülkenin her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu alan ve diğer koşulları karşılayan adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 26 Ocak -6 Şubat döneminde e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” bağlantısı üzerinden e-Devlet şifreleriyle başvurabilecek.

Başvuru yapanlar arasından 2022-KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu, belirlenen pozisyon sayısının (1128) 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip olanlar sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacak. Adayların sınavları Adana, Antalya, Mersin, Muğla ve İzmir’de kurulması düşünülen sınav merkezlerinin bir ya da birkaç tanesinde yapılacak.

Adayların adları, sınav yerleri, tarih, saat ve diğer bilgiler OGM’nin internet adresi üzerinden (www.ogm.gov.tr) duyurulacak. Sözlü ve uygulamalı sınavların başlangıç tarihi 1 Mart olarak tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat