Gündem

Muş’ta 112 Ekipleri Kışa Hazır

Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Abdurrahman Özden, özellikle kırsal kesimde bulunan hastalara erişimi kolaylaştırmak adına 200 personel, 36 ambulans, 6 parejo, 3 UMKE, paletli ve obez ambulanslarla kışa tam takır hazır olduklarını belirtti.

muş'ta 112 ekipleri kışa hazır

“Muş’ta kış şartları zorlu geçtiği için en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz.”

Şehir genelinde 18 istasyonda bulunan 360 köydeki halka hizmet verebilmek için hazırlıklarını tamamladığını belirten Özden,  “Muş’ta kış şartları zorlu geçtiği için en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Zor durumda kaldığımız durumlarda ise Van’dan hava ambulansı talebinde bulunmaktayız. Hastalara şehir merkezinde 10, kırsal kesimde ise 30 dakikada ulaşmamız gerekiyor ancak kış şartları nedeniyle yolların kapanması sonucu hastalara ulaşmamız zaman alabiliyor. İmkanlarımızı seferber ederek hastalara ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

Muş 112 personeli Can İpek de kışın vakalara en hızlı sürede ulaşmaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Bazen zorlu kış şartlarında ulaşmamız gecikebiliyor. Bazen gittiğimiz vakalar asılsız çıkabiliyor. Şartlar ne olursa olsun en büyük mutluluğumuz hastayı kurtarabilmek ve ulaştırmaktır.” söylemlerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat