Gündem

Milletvekili Şahin: “Hekimlerimizin Çalışma Özgürlüğü Engellenmekte”

Milletvekili Fikret Şahin, özel hastanelerin mevcuttaki yönetmeliğiyle doktorların çalışma özgürlüğüne ket vurulduğunu ve beraberinde vakaların doktor ya da hastane tercihlerine kısıtlama getirildiğini iddia etti.

Balıkesir Milletvekili Şahin, Meclis’te gerçekleştirdiği basın toplantısında, Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlattı.

Özel Hastaneler Yönetmeliği’nde değişikliklerin yapılmasıyla hekimlere yalnızca bir hastanede ameliyat yapabilme sınırının getirildiğini aktaran Şahin, hekimlerin farklı hastanelerle de anlaşma özgürlüklerinin kısıtlandığını vurguladı.

Milletvekili Şahin “Bu yönetmelik temelde Anayasa’ya aykırı “

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğin Anayasa’daki kanunlar gerekçesiyle eşitlik ilkesine ters düştüğünü savunan Şahin, “Bu yönetmelik temelde Anayasa’ya aykırı bir düzenlemedir. Bu yönetmelik ile hem hekimlerimizin çalışma özgürlüğü engellenmekte hem de hastalarımızın hekim ve hastane seçme özgürlükleri yasaklanmış durumdadır.” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu