Gündem

Mersin’de Kadın Doktoru Darbettiği İddia Edilen 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

Mersin’in Toroslar ilçesinde bulunan Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir kadın doktoru darp ettiği iddia edilen 2 şahıs gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yapan doktor T.K, görevini gerçekleştirdiği esnada Z.T. ve S.V. isimli şahıslar muayenehaneye girdi.

Olay yerinde bulunan hemşirenin, hasta mahremiyetinin ihlal edilmesinden kaynaklı muayene odasından çıkmalarını talep ettiği 2 şahıs ile sağlık personelleri arasında tartışma yaşandı.

İddiaya göre tartışma esnasında Z.T. ve yanında bulunan kadın S.V, doktor T.K’yi darbetti.

Olayın büyümesiyle birlikte müdahalede bulunan hastane güvenlik görevlilerinin şüphelileri uzaklaştırmaya çalıştığı esnada doktor “beyaz kod” çağrısında bulundu. Olay yerine intikal eden polis ekipleri şüphelileri gözaltına alındı.

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından olaya dair yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meslektaşımız, muayene yaptığı esnada odaya giren başka bir hasta ve yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Hastane güvenliği ve kolluk güçlerimizce olaya anında müdahale edilmiş, ‘beyaz kod’ işlemleri başlatılmış, saldırganlar gözaltına alınmıştır. Bakanlığımızca hukuki süreç yakından takip edilmektedir. Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyor ve sağlıkta şiddetin son bulmasını diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu