Gündem

Memurluktan Vazgeçip İşçi Olmak İçin Başvuruda Bulundu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde teknisyen olarak görev yapan Türk Eğitim-Sen üniversite başkanı İbrahim Doğan, işçi statüsünde çalışabilmek için başvuruda bulundu. Doğan, işçilere verilen zam sonrasında bu şekilde çalışmanın kendisi için daha avantajlı olduğunu düşünerek başvuru yaptı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan sendika başkanı Tayfur Urgenç açıklamasında: “Kamu işçisi personelleri memurlara göre daha iyi ekonomik koşullarda yaşamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Türk-İş başkanının katılımı ile gerçekleşen toplu iş sözleşmesinde işçilere %45 zam yapılmıştır. Cumhurbaşkanının açıklamasına göre en düşük kamu işçisinin maaşı 15.000 TL olmuştur.

Memur ve kamu işçisi arasındaki maaş farkı da işçi lehine artmıştır. Kamu işçisi yıl içerisinde maaşlarına ek olarak ikramiye ve tediye ödemeleri de almaktadır. Sosyo ekonomik yaşam seviyesi memurdan daha yüksek olan işçi statüsüne, teknisyen memur olduğum için de teknik bir işçi kadrosuna atanmak için başvurumu gerçekleştirdim. İfadelerini dilekçesinde belirterek işçi statüsüne geçmek için eylemini gerçekleştirmiştir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat