Gündem

Memur Zammı Ne Kadar Olacak? Nihai Karar Bugün Verilecek

Yaklaşık 6.5 milyon memur ve memur emeklisinin alacağı zammı belirleyecek Toplu Sözleşme süreci bugün sona eriyor. Hakem Heyeti’nin, kararı bugün açıklaması gerekiyor. Son görüşmede ilk sene için 15+10, ikinci sene için 6+5 teklif edilmişti.

Hükümet tarafını temsilen masada yer alan Kamu İşveren ile yetkili sendika Memur-Sen’in 1 Ağustos’ta başlayan Kamu Toplu Sözleşme süreci bugün Hakem Heyetinin vereceği karar ile nihai karara varıyor. Milyonlarca memur ve memur emeklisinin merakla beklediği 7’nci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi süreci bugün tamamlanıyor. Kamu işveren ve yetkili sendika arasında gerçekleşen dört görüşmenin ardından 11 hizmet kolunda 291 kamu çalışanları genelinde 50 madde üzerinden mutabakat sağlanmıştı.. Anlaşılamayan sosyal haklar ve zam oranı hakem heyetine gitmişti. Dört görüşme gerçekleştiren hakem heyeti kararını bugün 10.00’da yapacağı toplantının ardından öğleden sonra açıklayacak.

“Kamu İşveren ve Memur-Sen arasında konuşulan son teklif revize edilmeyecek”

5’inci ve son toplantı bugün saat 10.00’da Sayıştay Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek. Alınan bilgilere göre Kamu İşveren ve Memur-Sen arasında konuşulan son teklif olan ilk yıl için 15+10, ikinci yıl için 6+5 teklifi revize edilmeyecek. Hakem Heyeti’nin vereceği karar bağlayıcı nitelik taşırken, toplantının bitmesinin ardından yazılı ya da sözlü bir açıklama bekleniyor. (Kaynak: Yeni Şafak – Mehmet Güney)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu