Sendika

Memur Sen Başkanı: Sendikanın Üzerindeki Baskılar Üye Sayılarımızda Düşüşe Neden Oldu

Memur Sen Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar’ın gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aşkar’ın gazetecilere verdiği yanıtlarda şu ifadeler yer aldı:

 

“15 Mayıs 2023 tarihi itibari ile yapılan sendika sayımları sonucunda bu yılda hem Zonguldak’ta hem Türkiye genelinde en büyük sendika, en büyük konfederasyon olduk. Zonguldak’ta 2277 üye; Eğitim Bir Sen, Türkiye genelinde 396.418 üye ve Memur Sende Türkiye genelinde 1035 üye ile Türkiye’nin en büyük konfederasyonu, en büyük sendikası oldu.

Öncelikle bunun için bütün üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Geçen yılla kıyasladığımızda çok cüzi de olsa üye sayılarımızda düşüş oldu ama; yetki kaybetmedik, bu çok güzel bir şey. Niye düşüş oldu diye soracak olursak gerçekten Türkiye çok zor günler geçiriyor.

Pandemi, küresel ekonomik kriz, Türkiye’deki seçim süreci… Meslek bazlı baktığımızda; öğretmenlik meslek kanunu, yanlışlıklar ve genel ekonomik sıkıntılar ve bu sıkıntıları hisseden Eğitim Bir Sen ve Memur Sen’in üzerindeki baskılar üye sayılarımızda biraz düşüşe neden oldu.

Genel seçim sonrası on günlük süre içerisinde ise 10.000’e yakın yeni üyemiz oldu. Bu şunu gösteriyor; Türkiye normalleştikçe, seçim atmosferinden çıktıkça, üye sayımız normal seyrini koruyacaktır. Yine söylüyorum, aslolan ekonomide düzelme olması. Ekonomik sıkıntı olursa bunun en fazla sıkıntısını çekecek kısım maaşlı kesim, kamu çalışanı kesimi. Sendikal anlamda bizi rahatlatacak en önemli şey ekonomik rahatlama olacaktır.” (Kaynak: Pusula Gazetesi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat