Gündem

Masal Kahramanı Kostümü Giyen Öğrenciler Hasta Çocukları Güldürdü

Yozgat’ta kostüm giyen öğrenciler, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle hasta çocukları giydikleri renkli kostümlerle eğlendirdi.

Her yıl Kasım ayında kutlanan “Dünya Çocuk Hakları Günü” sebebiyle Yozgat Şehir Hastanesinde eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirildi. Yozgat Şehir Hastanesi misafiri olarak hastaneye gelen öğrenciler, masal kahramanları biçimindeki kostümleriyle hastane servisinde kalan ve polikliniklere tedavi olma amacıyla gelen çocuklarla sohbet edip, oyunlar oynayarak onları eğlendirdiler. Birçok hatıra fotoğraflarının çekildiği eğlenceli etkinlikte çocukların moralli halleri ailelerine de yansıdı.

masal kahramanı kostümü giyen öğrenciler hasta çocukları güldürdü

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, “Hastanemiz kurulduğu günden bugüne çocuklarımızın her konuda yanında olmaya devam etmiştir. Amacımız çocuklarımızı ve ailelerini en sağlıklı şekilde evlerine göndermek. Bu hedefle tüm personelimizle çalışmaya devam ediyoruz. Bugün hem serviste kalan hastalarımızı ve hem de ailelerini Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bilgilendirdik. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sayın Ayşe Şener Taplak ve öğrencilerine katkılarından dolayı teşekkür ederim. Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer, ne eksen tutar. İyilik ekelim, doğruluk ekelim, sevgi ekelim, vatan, millet, bayrak aşkı ekelim” sözlerini kullandı.

Etkinliğin ardından Başhekim Kozan, Dr. Öğr. Üyesi Taplak’a çiçek takdim ederek, öğrencilere de şükran duyduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat