Gündem

Malatya’da Dünyaya Gelen Yılın İlk İkiz Bebeklerine Doktor Ve Ebenin İsimleri Verildi

Malatya’da dünyaya gelen yeni yılın ilk ikiz bebeklerine, doğum yaptıran doktor ile ebenin ismi verildi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde saat 00.07’de hayata gözlerini açan yeni yılın ilk ikiz bebeklerine, doktor ile ebenin adları verildi. İkiz bebek dünyaya getiren 31 yaşındaki Özlem Kazan, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada ikiz bebeklerin doğmasıyla birlikte 4 çocuğunun olduğunu belirtti.

İkizlerden birinin kız diğerinin ise erkek olduğunu kaydeden Kazan, “Rabb’im dileyen herkese nasip etsin, gerçekten çok güzel bir duygu. Kıza ebenin ismini Ayşe, erkeğe de doktorumuzun ismi Murat’ı vermeyi düşündük. Yeni yılda sağlık ve huzur tek dileğim.” ifadelerini kullandı.

Mutlu olduklarını söyleyen 42 yaşındaki baba Mustafa Kazan, “İnşallah vatana millete hayırlı olurlar. 2023 yılının daha güzel geçmesini temenni ediyoruz. İkiz babası olmak çok ayrı bir duygu. Herkese nasip olur inşallah.” dedi.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Murat Altındağ, “İkiz bebekler 2 kilo 400 gram ve 2 kilo 150 gram doğdu. Bebekler gayet iyi ve sağlıklı. Yarın anne ve bebekleri taburcu etmeyi planlıyoruz. Aile sağ olsun, jet olsun diye benim ismimi koymuş. İsmiyle yaşıyla sağlıklı büyüsün.” şeklinde konuştu. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu