Gündem

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon Hakkında Açıklamada Bulundu

Malatya İl sağlık Müdürlüğü, sağlık personellerine verilmesi planlanan promosyon ödemesinin detayları hakkında açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı ile Ziraat Bankası’nı yapmış olduğu anlaşma sonucunda sağlık personellerine, 3 senelik protokol karşılığında çalışanın maaş miktarı önemsenmeksizin toplam 29 bin lira promosyon ödemesi yapılacak. Ulusal haber ajansı (AA), yapılacak bu promosyon ödemesinin 27 bin lirası peşin (25 bin 200 lira nakit, 1800 lira kredi kartına para puan), 2 bin lirası ise 6 ay aralıklarla 2 taksit halinde “para puan” olarak verileceğini duyurmuştu.

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama neticesinde, “Müdürlüğümüzce herhangi bir anlaşma imzalanmamış olup; konu Sağlık Bakanlığı nezdinde takip edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamanın tümünde şu sözlere yer verildi:

“Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde görev yapan personelimizin maaş promosyonu için Müdürlüğümüzce herhangi bir anlaşma imzalanmamış olup; konu Sağlık Bakanlığı nezdinde takip edilmektedir. İl düzeyinde bankalarla ikili görüşmeler devam etmekte ve yapılacak işlemler için Bakanlığımızın talimatları beklenmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu